Mojito-Najpopularniejszy Drink Roku

Mojito to absolutny lider wśród zamawianych drinków na całym świecie! Ludzie kochają tego mojito, ludzie pijąc ten drink często zastanawiają w myślach,skąd ten unikalny smak. Według mnie to sprawka połączenia soku z limonki, cukru oraz wódki. Z tych składników możesz zrobić Caipiroskę. Która swoje największe lata świetności ma za sobą, bo tak jak twoje spodnie znudzą się Ci kiedyś, podobnie może znudzić się dany koktajl. Do tego stopnia, że zamawianie go będzie uchodziło za coś „wiejskiego”.

Ale wszystko nabiera ponownego polotu w nowej wersji, dlatego odświeża się dane produkty o małe dodatki. Takim czynnikiem w drinku Mojito jest mięta. To ona sprawiła, że dawna popularna Caipiroska, powróciła w ulepszonej wersji na światowe bary. Na zwycięskie miejsce listy top drinków. Oczywiście takie tłumaczenie jest moim subiektywnym zdaniem. Aczkolwiek faktycznie smak Mojito jest na najwyższym poziomie, chociaż już zauważam powolny zanik zainteresowanie gości drinkiem Mojito. Może dlatego, że wszyscy już to znają i patrzą powoli na ten koktajl jak na piwo w rękach imprezowicza. Czyli bez orginalności.

Na całe szczęscie barmani dzielnie bronią unikalności tej mieszanki, dodając najróżniejsze składniki do przepisu na mojito. Na tej stronie znajdziesz ponad 7 różnych przepisów na mojito. Sam zdecyduj, którem przepisowi zaufasz. Ja polecam wersję na Bacardi Razz z musem malinowym. A z resztą, sprawdz również podstawowy przepis na Mojito i sam oceń.

 

mojito
Przepis Mojito
  • 50 ml biały rum
  • pół limonki
  • 6 listków mięty
  • 2ł. cukru brązowego ( ewentualnie biały)
  • woda gazowana/sprite ( dopełniasz do końca)
  • Kruszony Lód!
Szkło : wysoka szklanka
Metoda: Ugniatasz limonkę z cukrem i miętą.Dodajesz
kruszony lód ( ważne aby był kruszony) rum . Mieszasz
łyżką barową i na koniec dopełniasz wodą gazowaną
.
.
.